Častolovičtí svatí
Častolovičtí svatí: sv.Kateřina (Caterina) PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Jiří Václavík   
Sobota, 28 Leden 2012 00:00
Velikost písma:

Svatá Kateřina

Na návrší nad řekou Bělou v Častolovicích stával původně dřevěný kostel sv. Kateřiny, který byl zbořen a na jeho místě byl v letech 1770-1775 postaven kostel sv. Víta.
Sv. Kateřina, panna alexandrijská, dcera krále Costa, byla dívkou neobyčejně vzdělanou, dokonce tak, že podle legendy ve svých osmnácti letech dokázala přemoci v učené hádce před císařem na padesát pohanských filosofů a obrátit je na křesťanskou víru.

Celý článek...
 
Častolovičtí svatí: sv.Vít PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Jiří Václavík   
Čtvrtek, 19 Leden 2012 00:00
Velikost písma:

Svatý VítSv. Vít přichází podle legendy na svět někdy v letech 290 - 293 našeho letopočtu v přístavním městě Mazara di Vallo na západním pobřeží Sicílie jako syn pohana Ilariuse (Hylase).
V kolika letech dospěl pro věčnou slávu přesně nevíme, ale dospělosti nikdy nedosáhl. V průměru bývá uváděn věk kolem dvanácti let, když začalo pronásledování křesťanů. Kniha Rok se svatými uvádí, že se dožil pouze sedmi let. Životopis, který by se dal označit za spolehlivý, se nedochoval a současné životopisy jsou ovlivněné legendami, které časem vznikly v souvislosti se zvýšeným zájmem o tohoto mladého světce.

Celý článek...
 

PageRank

WebInfo - SEO analýza


Vytvořil a spravuje Daniel Beneš © 2010 - 2015 | Grafika Daniel Beneš & Jiří Václavík © 2010 - 2015
Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko