Po deseti letech PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Jiří Václavík   
Čtvrtek, 08 Červenec 2021 00:00
Velikost písma:

V červnu letošního roku uplyne 10 let ,co jsme u vás v Častolovicích oslavili připomínkovou akcí 100leté výročí úmrtí Elišky Zöllnerové, principálky kočovného divadla Zöllnerovy společnosti. Po smrti svého manžela Filipa Z. , vedla spolu se synem Františkem dlouhá léta společnost, která hrála od roku 1853 česky a která byla celá desetiletí oblíbenou na všech štacích kam zavítala. Ve společnosti začínalo a hrálo mnoho (později i slavných) herců. Začínal v ní i Václav Vydra (děda současného Václava), který se později do společnosti přiženil.Poslední roky prožila Eliška Z. v Častolovicích u svého nejmladšího syna Karla a proto spočinula na zdejším hřbitově. Oslava, uspořádaná kulturní komisí městyse a Spolkem přátel Častolovic 21. června 2011 byla krásná, důstojná a pro nás, potomky rodu Zöllnerů, nezapomenutelná.
Od uvítání na radnici v prostoru Galerie,kde nás potěšili zpěvem žáci ZUŠ, popovídání se členy rodiny. Společná cesta na hřbitov s položením květin a s proslovem paní Ludmily Mamulové. Byli jsme pozváni na občerstvení, prohlídku zámku a dovršením krásného dne bylo divadelní představení souboru Šalmaj.

Naše rodina si velmi váží a oceňuje péči radnice o zachování hrobu a tím také památky na Elišku Zöllnerovou.


Vřelý dík vám všem a především děkujeme panu J.Václavíkovi a paní L. Mamulové, kteří byli na počátku tohoto příběhu

Za potomky Zöllnerů
Alžběta Valentová (roz.Zöllneerová)

V Dubí červen 2021

 

Objektivem fotoaparátu

foto_tydne105.jpg

Kalendárium

21/6/1953

V Bratislavě zemřel významný hudebník, violoncelista, profesor hudby a častolovický rodák Tomáš Svoboda.


Zobrazit všechny události.

Církevní kalendář

Podle církevního kalendáře má dnes svátek: Alois - jezuita s křížem a lilií

Sponzoři

Banner
Pokud považujete činnost "Přátel Častolovic" za smysluplnou a uvažujete o podpoře našeho úsilí nebo jste ochotni stát se sponzorem spolku, neváhejte nás kontaktovat např. na e-mailu: info@e-castolovice.cz nebo osobně. Na oplátku vám můžeme nabídnout umístění reklamního banneru na těchto webových stránkách, propagaci vaší osoby nebo společnosti na námi pořádaných akcích, příp. další formy spolupráce. Děkujeme.

Web Archiv

Stránky Spolku přátel Častolovic jsou součástí Archivu českého webu Národní knihovny ČR.

Jsme také na síti

PageRank

WebInfo - SEO analýza


Vytvořil a spravuje Daniel Beneš © 2010 - 2015 | Grafika Daniel Beneš & Jiří Václavík © 2010 - 2015
Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko