Muzeum Častolovicka PDF Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Napsal uživatel Jiří Václavík   
Úterý, 15 Leden 2019 09:22
Velikost písma:

Muzeum Častolovicka

založeno r. 2012

Adresa: (Úřad městyse Častolovice)

Masarykova 10
Častolovice
51750

S myšlenkou na založení Muzea Častolovicka přišel Spolek přátel Častolovic. Získal podporu u vedoucích představitelů městyse a obecně prospěšné společnosti MAS NAD Orlicí, která vypomohla s přípravou podkladů a získáním dotačního titulu. Projekt byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova v rámci osy IV Leader Programu rozvoje venkova.

Zájemci o historii zdejšího regionu v muzeu nebo jeho depozitáři naleznou řadu unikátních fotografií, sbírku starých pohlednic, dobové dokumenty, medailonky význačných osob (z nichž můžeme zmínit např. malíře Zbyňka Bartoše, Bohuslava Kröhna), předměty denní potřeby, vzpomínku na válečné veterány a legionáře (např. Václava Čečenského, Jana Zaňku), pozůstalost bytového architekta Bohuslava Rychlinka, pozůstalost básníka a prozaika JUDr. Miloslava Matase, plastiky sochaře Ladislava Beneše, koutek sportovce a olympionika Josefa Matouška, expozici divadelní společnosti a principálky Elišky Zöllnerové a další zajímavé materiály. Zároveň s muzeem můžete navštívit Hudečkovu galerii, kde jsou k vidění obrazy význačného českého malíře (krajináře) Antonína Hudečka, jeho syna Jiřího Hudečka. Hudečkova galerie se nachází ve 2. patře budovy Úřadu městyse Častolovice. Návštěvníci v ní naleznou stálou expozicí obrazů velikána českého malířství pana Antonína Hudečka a jeho syna Jiřího Hudečka. Galerie vznikla při přestavbě radnice roku 2003.

Hudečkova galerie i Muzeum Častolovicka jsou díky schodišťové sedačce přístupné i lidem s omezenou schopností pohybu.

OTEVÍRACÍ DOBA

(totožná s Galerií Antonína Hudečka)

červen - září:
SO, NE: 10-16 hod.

v jiné dny a hodiny dle telefonického objednání

 

Objektivem fotoaparátu

foto_tydne69.jpg

Kalendárium

Dnešního dne pravděpodobně nedošlo v Častolovicích k žádné význačné události.

Církevní kalendář

Podle církevního kalendáře má dnes svátek: Benno (Zbyněk) - ryba s klíči v tlamě

Sponzoři

Banner
Pokud považujete činnost "Přátel Častolovic" za smysluplnou a uvažujete o podpoře našeho úsilí nebo jste ochotni stát se sponzorem spolku, neváhejte nás kontaktovat např. na e-mailu: info@e-castolovice.cz nebo osobně. Na oplátku vám můžeme nabídnout umístění reklamního banneru na těchto webových stránkách, propagaci vaší osoby nebo společnosti na námi pořádaných akcích, příp. další formy spolupráce. Děkujeme.

Web Archiv

Stránky Spolku přátel Častolovic jsou součástí Archivu českého webu Národní knihovny ČR.

Jsme také na síti

PageRank

WebInfo - SEO analýza


Vytvořil a spravuje Daniel Beneš © 2010 - 2015 | Grafika Daniel Beneš & Jiří Václavík © 2010 - 2015
Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko